596
تیلاپیا (به انگلیسی: Tilapia) نوعی ماهی است. جنس تیلاپیا از اعضای خانواده سیکلید و از راسته سوف‌ماهیان است که داری بدنی مستطیلی شکل با فلس‌های ریز هستند.


267
چند سالی از گزارش پژوهشکده آبزی‌پروری که نشان از وجود تیلاپیای گونه زیلی در آب‌های جنوبی است می‌گذرد، اما سازمان حفاظت محیط زیست هیچ اقدامی انجام نداده است.


461
ماهی تیلاپیا از نوع زیلی یک نوع ماهی مهاجم همه‌چیز خوار است که در تمام زیستگاهها، قدرت زیست داشته و علاوه بر تاثیر مخرب بر پوشش گیاهی موجب از بین رفتن سایر آبزیان نیز می‌شود.


571
تیلاپیا زیلی از منابع آب مشترک با کشورهای مجاور وارد خوزستان شده و گونه دیگری از ...


563
تیلاپیا زیلی از منابع آب مشترک با کشورهای مجاور وارد خوزستان شده و گونه دیگری از تیلاپیاست ...


483
یک متخصص ماهی در دانشگاه شهید بهشتی گفت: ورود تیلاپیا به طبیعت ایران به آفتی برای شیلات بدل خواهد شد و این گونه مهاجم، محیط زیست کشور و سلامت مردم را تهدید می‌کند.


391
ولی‏خانی درباره مشاهده یکی دیگر از انواع تیلاپیا تحت عنوان «زیلی» برای نخستین بار در کشور ...


56
مشاهده ماهی تیلاپیا در مزارع پروش ماهی در بازدید از یک مزرعه پرورش ماهی در سایت شهید احمدیان خرمشهر تعداد زیادی ماهی از گونه تیلاپیا زیلی T.zilli مشاهده گردید.


25
تیلاپیا معروف ... کرده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به تیلاپیاهای نیل، اورئوس، زیلی و ...


323
ولی‏خانی درباره مشاهده یکی دیگر از انواع تیلاپیا تحت عنوان «زیلی» برای نخستین بار در کشور گفت: در سال 91 تیلاپیا زیلی در تالاب شادگان و رودخانه بهمنشیر و در سال 93 تیلاپیا آبی در رودخانه کارون ...


273
تصویر: تیلاپیا زیلی در تالاب شادگان (پایین) و تیلاپیا زیلی در استخر پرورش ماهی (بالا)


270
با آنکه گفته می‌شود سالانه 50 هزار تن و روزانه 480 میلیون تومان ماهی تیلاپیا وارد کشور می‌شود، همچنان مقاومت‌هایی برای پرورش این نوع ماهی ...


503
سود هنگفت واردات تیلاپیا ... البته شنیده شده که نام گونه‌ای که در کارون وجود دارد زیلی ...


615
,Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی,اعضاي هيات علمي,دانشجویان


604
تیلاپیا از گونه ... احتمال ورود ناخواسته سایر گونه‌ها به غییر از زیلی هم وجود دارد و تیلاپیا ...


285
همشهری آنلاین: سازمان‌های جهانی حفاظت از طبیعت ماهی تیلاپیا را در فهرست ۱۰۰ گونه مهاجم قرار داده است که برای طبیعت بسیار مخرب هستند.


348
ماهی تیلاپیا سالهاست در کنار سایر ماهی‌ها در سبد غذایی ایرانیان قرار گرفته است. اظهارات ضد و نقیضی درباره این ماهی منتشر شده است که مردم را سردرگم می‌کند.


941
تیلاپیا منابع آبی ... عبدلی با اشاره به اینکه ممکن است گفته شود تیلاپیای آبی و زیلی که در ...


627
*قیمت تیلاپیا ... این موضوع سبب شده تا برخی از تولیدکنندگان تیلاپیا نوع زیلی که درجه ...


419
اختلاف نظر بین دو سازمان شیلات و محیطزیست بر سر پرورش ماهی تیلاپیا همچنان ادامه دارد. در یک طرف شیلات ادعا می‌کند که ماهی تیلاپیا گونه مهاجم نبوده و …